Naujienos

Patentinių patikėtinių asociacija paminėjo 20 metų veiklos jubiliejų

Gegužės 29 d. Lietuvos Patentinių patikėtinių asociacija paminėjo 20 m. veiklos jubiliejų. Šventė vyko Vytauto Kasiulio dailės muziejuje. Asociaciją jubiliejaus proga sveikino Teisingumo ministerijos viceministras Paulius Griciūnas. Žodį tarė Valstybinio patentų biuro direktoriaus pavaduotoja Lina Mickienė, prisiminimais dalijosi ir pasiekimais džiaugėsi pirmieji asociacijos prezidentai Marius Jakulis  Jason, Leonas Kučinskas  bei dabartinė asociacijos prezidentė Otilija Klimaitienė. Susirinkusiems svečiams pasirodymą surengė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai. Šventės metu taip pat apdovanoti patentiniai patikėtiniai, dirbantys šioje srityje daugiau nei 40 metų.

Švęsdami 20 metų jubiliejų, Patentinių patikėtinių asociacijos atstovai pastebi, kad Lietuvoje vis labiau vertinamos inovacijos ir teisinė išradimų apsauga.

„Per pastaruosius dvidešimt metų matėme, kaip į teigiamą pusę keitėsi mokslininkų ir verslo atstovų požiūris į patentinę apsaugą. Lietuvių išradėjai dėl kuriamų išradimų vis labiau vertinami tiek vietinėje, tiek pasaulinėje rinkoje. Taip pat, augant konkurencijai, išaugo poreikis apsaugoti kuriamus išradimus, o patentinė apsauga vis labiau vertinama kaip būtina verslo sudedamoji dalis, ypač žvalgantis į užsienio rinkas“, – sakė Otilija Klimaitienė, Patentinių patikėtinių asociacijos prezidentė.

Lietuvoje į patentinius patikėtinius dažniausiai kreipiasi informacinių technologijų, mechanikos, farmacijos, biotechnologijų įmonės. Šalyje šiuo metu aktyviai veikia 58 patentiniai patikėtiniai. Dauguma jų turi ir teisinį, ir techninį išsilavinimą.

Paskelbta Naujienos.
<<<