Naujienos

2016-01-15 KAUNAS

Jau ne kartą Kauno patentiniai patikėtiniai prasidedant metams pasikviečia patentinių patikėtinių asociacijos narius aptarti praėjusių metų veiklos rezultatus ir pasidalinti mintimis apie ateinančių metų darbą.

Šį kartą Kaune susirinkome sausio 15 d. Susitikimą pradėjome kultūrine programa.

2015 metais Kauno (laikinosios sostinės) istorinio centro XX a. tarpukario modernizmo stiliaus architektūros pastatams (1919 -1940 m) buvo suteiktas Europos paveldo ženklas. Šiuo ženklu pažymėti iškiliausi pastatai, o prie Savivaldybės pastato plevėsuoja šį ženklą simbolizuojanti vėliava. Pasivaikščiojome Putvinskio gatve ir apžiūrėjome kai kuruos šiuo ženklu apdovanotus namus.
Apsilankėme ir viename iš paslaptingiausių to laikotarpio pastatų – Lietuvos Banko istoriniuose rūmuose. Gidė aprodė operacijų salę, požemyje esančias individualių seifų patalpas, kurias saugo įspūdingos trimis skirtingais raktais atrakinamos durys, antrajame aukšte esantį posėdžių kambarį, kuriame išlikę originalus posėdžių stalas ir aukštos kėdės, kurių atlošuose yra įkomponuoti banko simboliai „LB“. Šiame aukšte yra nedidelis pinigų istorijos muziejus. Mes galėjome pamatyti kaip atrodė įvairūs Lietuvos pinigai. Antrojo aukšto galerija, kurios sienas puošia garsių Lietuvos dailininkų paveikslai, pakilome į trečią aukštą. Čia jau statant banką buvo įrengtas butas ministrui pirmininkui. Tai darbo kabinetas, svečių priėmimo, 8 gyvenamieji kambariai. Lankytojai gali apžiūrėti kabinetą ir svečių priėmimo kambarius, kuriuose taip pat išlikę originalūs to laikotarpio baldai. Šiame bute gyveno ministras pirmininkas A. Voldemaras. Ekskursiją užbaigėme banko bibliotekoje.

Diskusijas pratęsėme degustuodami patiekalus viename iš naujausių Kauno centre esančių restoranų „Višta puode“.

Patentinių patikėtinių asociacijos
prezidiumo sekretorė Nijolė Viktorija Mickevičienė

Paskelbta Naujienos.
<<<