Naujienos

Patentinių patikėtinių asociacijos kultūrinė programa

Patentinių patikėtinių asociacijos organizuojamų seminarų metu nagrinėjamos ne tik su profesine veikla susiję temos, bet daug dėmesio skiriama akiračio praplėtimui, ypač, Lietuvos istorijos ir kultūros srityse.
Jau tapo tradicija kiekvienais metais vis kitose Lietuvos vietose organizuoti kelių dienų seminarus-stovyklas.

2013 metų rugsėjį seminare Palangoje domėjomės Klaipėdos krašto ir Mažosios Lietuvos istorija. Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorė dr. Silva Pocytė papasakojo apie Klaipėdos kraštą, Mažąją Lietuvą, Prūsiją, Karaliaučiaus sritį, pranešimą iliustruodama nuotraukomis, žemėlapiais, originaliais lediniais. Kartu su Palangos bibliotekos direktoriumi Kęstučiu Rudžiu pasivaikščiojome po Palangą ir susipažinome su kurorto istorija.

2014 metų pavasarį asociacijos dvidešimtmetį paminėjome Vytauto Kasiulio dailės muziejuje Vilniuje. Muziejaus darbuotojai supažindino su šio dailininko kūrybiniu keliu nuo Kauno meno mokyklos per karo nusiaubtą Vokietiją iki Paryžiaus ir kelio atgal į Vilnių. Klausėmės jaunųjų dainininkių klasikinės muzikos koncerto.

2014 metų rudenį savaitgalį praleidome Dzūkijoje. Medinėje Dubičių miestelio bažnyčioje skambėjo Gintarės Skėrytės ir vargonininkės Dalios Jatautaitės dueto atliekama sakralinė muzika. Jaukioje Redos ir Arvydo Žabolių sodyboje mums dainavo ir šoko Dubičių etnografinis ansamblis „Lakštutės“.

2015 metų sausį susipažinome su vidurio Lietuvos dvarų kultūra. Popietę praleidome Kauno rajone esančiame Raudondvario dvare. Dvaro pilyje įsikūrusio Kauno rajono muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas labai nuoširdžiai papasakojo Raudondvario pilies istoriją, paskutiniųjų jos savininkų grafų Tiškevičių gyvenimą, kultūrinį palikimą, didelę dvaro biblioteką (virš 20000 knygų ir rankraščių), tarybinį laikotarpį ir sėkmingą greitą pilies komplekso atstatymą 2008-2012 metais.
Skambant smuikininkės Kristinos Domarkienės atliekamai saloninei muzikai pietavome Raudondvario oranžerijoje.

Artimiausias seminaras – stovykla vėl numatytas Palangoje.

Patentinių patikėtinių asociacijos prezidiumo sekretorė dr. Nijolė Viktorija Mickevičienė

Nuotraukas iš patentinių patikėtinių asociacijos išvykos į Raudondvario dvarą galite pamatyti čia

Paskelbta Naujienos.
<<<