Naujienos

Parodos atidarymas ir „Jaunojo išradėjo“ apdovanojimo įteikimas

Pasaulinės intelektinės nuosavybės dienos proga, 2014 m. balandžio 25 d., Lietuvos technikos bibliotekoje buvo atidaryta paroda skirta susipažinti patentų sistemos vystymusi nepriklausomoje Lietuvoje bei šios sistemos ištakomis prieškarinėje nepriklausomoje Lietuvoje.

Parodos atidarymo iškilmėse susirinkusius Lietuvos technikos bibliotekos, Valstybinio patentų biuro darbuotojus, patentinius patikėtinius ir kitus intelektinės nuosavybės specialistus su profesine švente pasveikino LTB direktorius, VPB direktoriaus pavaduotoja ir patentiniai patikėtiniai. Sveikinimo kalbose didelis dėmesys skirtas kino industrijai – šių metų intelektinės nuosavybės dienos temai, juk tik išradimų dėka kino pramonė taip sparčiai pasiekė dabartinį lygį, ir šiandien galime mėgautis įvairiais tų išradimų rezultatais, pavyzdžiui 3D ar 5D kino seansais. Įdomu tai, kad ir Lietuvos patentavimo istorijoje taip pat galime rasti 2 registruotus išradimus susijusius su kinu. 

Svarbi šventės dalis – “Jaunojo išradėjo” apdovanojimas. Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacija kartu su LR valstybiniu patentų biuru jau ketvirtą kartą apdovanoja geriausią jaunąjį išradėją. Šiemet, PINO aukso medalis teiktas gyvybės mokslų tyrėjai Monikai Glemžaitei.

Kviečiame aplankyti šią įdomią parodą “Lietuvos patentų sistemai – 20 metų”, kuri Lietuvos technikos bibliotekoje veiks iki gegužės 30 d. Parodoje galima susipažinti su Lietuvos kino istorija bei išvysti Lietuvos išradėjų naujausius išradimus.

7897

7915

7935

7978

7989

7993

 

 

Paskelbta Naujienos.
<<<